Kim jestem?

Nazywam się Mateusz Mazurek, tytułować można mnie „mgr inż.” aczkolwiek dziwnie bym się czuł gdyby ktoś tak do mnie mówił. Tematem mojej pracy inżynierskiej było „Narzędzie wspomagające zarządzanie czasem w oparciu o praktyki zwinne”, w której poruszałem tematy szeroko pojętych metodyk zwinnych oraz w oparciu o ich analizę zaprojektowałem i zaimplementowałem webowe narzędzie, które pozwalało na „zwinne zarządzanie czasem”.

Tytuł magistra uzyskałem w roku 2016 dzięki pracy „Przetwarzanie rozproszone danych strumieniowych z użyciem Apache Storm na platformie Amazon Web Services” – więcej o samej pracy można poczytać w jednym z postów – link.

Nim jednak rozpocząłem studia, uczyłem sie w technikum informatycznym w Tomaszowie Mazowieckim i z tego miasta też pochodzę. To nieduża miejscowość (około 70 000 mieszkańców) położona jakieś 60km od Łodzi. Już wtedy mocno interesowała mnie informatyka, co zaowocowało np. wyjazdem do Holandii w ramach wymiany uczniowskiej. Tak czy siak – dobre to były czasy.

Jeszcze będąc na studiach zacząłem swoją karierę zawodową. Moja pierwsza praca, w pełni zgodna z profilem studiów była w firmie Ericpol – duża korporacja, która na dłużej niestety mnie nie zatrzymała. Po niej przyszła kolej na malutką firmę MTec, która rozwijała system CRM w takich technologiach jak JAVA (Spring) i ExtJS – tutaj pracowałem równy rok. Trzecią firmą w której pracowałem i pracuję nadal (pisząc ten tekst mija 1,5 roku pracy) jest FocusTelecom Polska – używamy ogromnej ilości technologii, języków i rozwiązań – piszemy w C, Pythonie, SQLu, PHP, JS, BASHu, JAVIE a mnożąc to przez ilosć frameworków i bibliotek – dostajemy na prawdę ogromny stack technologiczny.

Poza typową praca na etat brałem udział w sporej ilości projektów freelancer’skich – od portali muzycznych, przez sklepy, strony wizytówki, a na sławnym Histmagu kończąc.

Prywatnie jestem 26 letnim mężczyzną, którego raczej nikt nie posądzi o bycie mało sympatycznym ;) lubię rozmawiać, poznawać nowych ludzi, uczestniczyć w ich życiu. Wierzę, że dobre projekty to w 98% wynik pracy grupy przyjaciół, którzy wiedzą kiedy i jak bardzo pójść sobie na ustępstwa. Ponadto sądzę, że jakakolwiek dawka „spiny” jest niepotrzebna. Wprowadza tylko agresywną atomsferę, męczy i stresuje. A zestresowany pracownik to jak wiesz… No, zestresowany pracownik to słaby pracownik.

Cóż mogę powiedzieć o sobie więcej? Dążę do spania minimum 8h :) może to i niepraktyczne, ale zapewnia, że następnego dnia trzeźwo myślę, a pierwsze co robię rano po wejściu do biura to, poza włączeniem komputera i sprawdzeniem czy ktoś czegoś ode mnie nie chce, jest kawa – i to jest takie must have – i wynika z tego, że jej smak jest wręcz genialny, a nie że umieram siedząc.

Po co właściwie jest ten blog? To ciekawe pytanie. Na pewno po to by wypromować moją osobę – dzielę sie wiedzą, oferuję swoje usugi – po prostu pokazuję że żyję, i że może warto zwrócić na mnie uwagę.

Kończąc ten przydługi opis – jeśli masz chęć pogadać, poradzić się czy coś – zapraszam do kontaktu.

Poza tym przeczytaj sobie wyniki, zaskakująco rzetelnego testu mocnych stron – Wyniki.

PS. Kilka lat temu napisałem Deklarację Misji Życiowej. To fajna rzecz ;) A mając 26 lat, musiałem trochę ją uaktualnić. A mając 27 jeszcze raz to zrobić.

Deklaracja misji zyciowej!

Podziel się na:
    Facebook email PDF Wykop Twitter

4 thoughts on “Kim jestem?

  1. Szacun stary. Masz to, czego wielu brakuje :) poczucie estetyki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.